مقایسه سرور اختصاصی با مجازی

تفاوت سرور اختصاصی با سرور اختصاصی مجازی به معنای کلمه "مجازی" باز می‌گردد.

در سرور اختصاصی کاربر به منابع بالای سخت افزاری نیاز دارد و پلان های سرویس اشتراکی و مجازی برای ایشان کافی نیست. بازدید کننده بالا، مصرف بالای Ram و CPU در پردازش‌های سنگین وب سایت، ارسال ایمیل با تعداد بالا، نیاز به نصب نرم افزارهای خاص یا پر مصرف و لایسنس آنها و غیره مواردی که باعث می‌شود کاربران سرور های اختصاصی را انتخاب کنند.

همانطور که از نام سرویس مشخص است یک سرور با مشخصات سخت افزاری مشخصی در اختیار یک کاربر قرار می‌گیرد و می‌تواند با دسترسی ریموت برای مدیریت کامل منابع سخت افزاری و نرم افزاری اقدام کند.

در رابطه با نحوه استفاده از سرور نیز خدماتی مانند "مدیریت جامع نرم افزاری " یا "خدمات جانبی مدیریتی" مانند سرویس بکاپ و مانیتوریگ ارائه شده است که کاربران بتوانند از امکانات سرور اختصاصی با دانش فنی در حد سرویس‌های اشتراکی استفاده نموده و با آسودگی خیال به توسعه وب سایت خود بپردازند.

در سرور اختصاصی مجازی شرایطی ما بین سرویس های اشتراکی و سرور های اختصاصی ارائه شده است.

در این سرویس یک سرور اختصاصی قدرمند با منابع سخت افزاری بالا، از طریق نرم افزارهای مجازی ساز به چندین سرور، اصطلاحا ماشین مجازی تبدیل می‌شود . از منابع سرور اصلی، به هر کدام از سرورهای مجازی امکانات سخت افزاری مشخصی تخصیص داده می‌شود.

لازم به ذکر است انتخاب نرم افزار مجازی ساز تاثیر مهم وبه سزایی در استفاده از منابع به صورت انحصاری داشته و از هم پوشانی مصرف جلوگیری می‌کند. نرم افزار مجازی ساز Hyper-V این امکان را به سرورهای اختصاصی می‌دهد که کاربران در استفاده از منابع سخت افزاری سرور به صورت منفک عمل کنند.

در برخی از نرم افزار های مجازی ساز این مزیت وجود ندارد و عملا منابع سرور اختصاصی به صورت اشتراکی استفاده شده و تا سر حد اختلال روی سرور اصلی استفاده از منابع ادامه خواهد داشت.

سرورهای اختصاصی مجازی اساسا سرویس مناسب کاربرانی که است که منابع سرویس‌های اشتراکی پاسخگوی ایشان نبوده و از سوی دیگر هزینه‌های سرورهای اختصاصی و بعضا منابع آنها برایشان زیاد است.

امکان انتخاب Ram و CPU و هارد، امکان انتخاب سیستم عامل و نصب نرم افزارهای مورد نیاز امکان ارسال ایمیل از 5000 تا 25000 ایمیل در روز بسته به نوع سرور ا ختصاصی مجازی از امکاناتی است که منجر به انتخاب سرور اختصاصی مجازی می شود.Sunday, April 10, 2016

« بازگشت